Zbadano Quanteca w Klinice Uniwersyteckiej we Freiburgu.

QUANTEC ® jest pierwszym urządzeniem, służącym instrumentalnej biokomunikacji, które klinika uniwersytecka uznała za warte tego, by stać się obiektem badań naukowych.

Badaniom tym groziło z początku niepowodzenie, ponieważ komisja kliniki do spraw etyki miała zastrzeżenia. Potem jednak pracownicy, docenci i ordynatorzy uniwersytetu zgłosili chęć poddania się testom.
Napromieniowywanie uczestników w tym eksperymencie przeprowadził pan von Buengner ze swojego QUANTECA® w odległym o 350 km Monachium, czyli jako uzdrawianie na odległość przy pomocy komputera!

Przy następnym projekcie statystycznej oceny wyników badań, prowadzonych pod hasłem „Czy komputery potrafią się modlić?”, rezultat można ostrożnie określić jako pozytywny. Wyniki eksperymentów z Freiburga, ogłoszone również w godnym cytowania czasopiśmie, mówią:

„Analizy te wykazały wyraźną poprawę stanu ogólnego (t(9)= -3.28; p= .005), co oznacza przeciętną poprawę z mniej dobrego do dobrego. Jeśli chodzi o różne jakości samopoczucia, uczestnicy opowiadali, że stali się mniej nerwowi (t(9)=-1.96; p= .04), mieli więcej energii (t(9)=2.28; p= .024) i byli mniej zmęczeni (t(9)=3,25; p= .005). Członkowie tej grupy opowiadali także o spełnieniu życzenia, przy czym przeciętnie jedno stało się rzeczywistością (na płaszczyźnie fizycznej: (t(9)=2.28, p= .009; na płaszczyźnie psychicznej (t(9)= 3,86, p= .002); na płaszczyźnie socjalnej: (t(9)=4.07, p= .002); w życiu zawodowym: (t(9)=3,0, p= .008).”

Metoda działania Quantec została szeroko udokumentowana. Samo urządzenie nadal jest testowane, twórca urządzenia zabiega o jego powszechne uznanie w środowisku naukowym.

Artykuł do pobrania w formacie pdf:
uni_freiburg.pdf (PL | 57,7KB)

Kategorie: Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Quantec to szansa dla osób, które pragną zdecydowanych zmian w swoim życiu. Wszystkie prawa zastrzeżone dla QUANTEC GmbH, który jest jedynym właścicielem znaków towarowych i dokumentacji technicznej.